10 dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti projektuojant namą

Ar kada nors jaučiatės taip, tarsi kiekvieną dieną projektuotumėte namą? Norite, kad jis būtų tobulas ir unikalus, tačiau jūsų galimybės ribotos. O po kurio laiko net ir kūrybiškiausi projektai atrodo susiliejantys. Nuosavo namo projektavimas yra viena didžiausių investicijų, kurias kada nors padarysite. Kai renkatės, kur gyventi, koks namo tipas tinka jūsų šeimai ir koks išplanavimas geriausiai atitiks jūsų poreikius. Prasminga atlikti tam tikrus tyrimus prieš pradedant savo statybos programos projektavimo etapą, kad būtumėte tikri, jog tai, ką projektuojate, yra verta viso to laiko ir pinigų. Štai 10 dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti projektuojant namą

Pasivaikščiokite savo būsimų gyventojų kailyje

Projektuojant namą svarbu vaikščioti būsimų gyventojų kailyje. Kas nori gyventi name, kuris atrodo taip, tarsi būtų pastatytas kažkieno kito šeimai? Net jei kurį laiką tyrinėjote ir projektavote savo namą, naudinga dar kartą išgyventi šią patirtį žvelgiant iš šalies. Jei projektuojate namą sau ir savo šeimai, svarbu nepamiršti, kad jame gali gyventi ir kiti. Projektuojant erdvę lengva įgyti tunelinį matymą, tačiau būtina nepamiršti, kaip erdvę naudos kiti žmonės. https://www.architektugildija.lt/namu-projektai/ Kokie yra jų norai ir poreikiai? Kai apgalvosite, ko ir kodėl norite savo namuose, prisėskite ir pagalvokite, kaip norite, kad jie būtų naudojami. Ar norite, kad tai būtų jūsų šeimos prieglobstis? Galbūt norite, kad tai būtų jūsų išplėstinės bendruomenės centras. Pagalvokite, kas naudosis jūsų namais ir kam jie bus skirti. Pasivaikščiokite po namus, įsivaizduodami, kas juose bus ir kaip jais naudosis.

Žinokite, ko norite ir kodėl

Jūsų namų dizainas ir išplanavimas turėtų atspindėti jūsų pačių poreikius ir norus. Ar projektuojamas namas atitinka jūsų poreikius? Ar jis daro jus laimingus? Projektuojant namus svarbu užduoti sau šiuos klausimus. Projektuojant namą svarbu nepamiršti, kad jame gyvensite jūs ir jūsų šeima. Nesvarbu, kiek pakeitimų atliksite namuose, kad jie jums tiktų, galiausiai juose gyvens jūsų šeima. Projektuodami namą, apsvarstykite, ko norite ir kodėl. Kas jums svarbu? Kas jums patinka? Kas jus džiugina? Jei norite turėti didelį kambarį pramogoms arba virtuvę, atvirą šeimos kambariui, būtinai įtraukite šias savybes į savo projektą, kad jas gautumėte. Gali būti sunku atlikti visus šiuos mažus pakeitimus, tačiau svarbu, kad jūs ir jūsų šeima būtų laimingi savo naujuose namuose.

Vieta, vieta, vieta

Jūsų namų vieta gali labai pakeisti jūsų kasdienį gyvenimą. Jei gyvenate vietoje, kurioje nėra puikios prieigos prie dalykų, kurių norite ir kurių jums reikia, jūsų namai bus didžiulė to dalis. Jei planuojate savo naująjį namą naudoti kaip pajamų šaltinį, įsitikinkite, kad jis yra tokioje vietoje, kuri tai palaikys. Jūsų namo vieta yra tokia pat svarbi kaip ir paties namo stilius. Nors svarbu, kad stilius atitiktų jūsų poreikius, taip pat svarbu, kad vieta palaikytų tą stilių. Projektuodami savo namą, apsvarstykite, kur jis bus pastatytas. Ar jis yra arti šeimos? Ar jis yra arti darbo? Ar jis yra netoli smagių pramogų? Ar jis yra vietovėje su puikiais patogumais? Visi šie aspektai gali padėti jums apsispręsti, kur statyti namus.

Būsimų dalykų forma

Jei ateityje planuojate parduoti savo namus, galite padaryti savo namą patrauklesnį potencialiems pirkėjams. Parduodant namą keli nedideli pakeitimai gali labai pakeisti sumą, kurią gausite už savo namą. Namą galite padaryti patrauklesnį pirkėjams, pridėdami savybių, kurios jį padarytų įdomesnį. Projektuodami namą pagalvokite, kokios savybės padarys jį patrauklesnį pirkėjams. Savo namą galite padaryti patrauklesnį pridėdami tokių elementų kaip kiemeliai ir balkonai, iš kurių atsiveria vaizdai, šunų bėgimo aikštelė naminiams gyvūnams, laužavietės pramogoms, garažas transporto priemonėms arba dviračių ir lauko žaislų saugykla.

Svarbiausia – saugykla!

Jei jūsų namuose nėra jokios saugyklos, bus labai sunku ką nors nuveikti. Nuo valymo iki netvarkingų vaikų kambarių – kuo mažiau laiko praleisite tvarkydamiesi, tuo daugiau laiko galėsite skirti svarbiems dalykams. Skirkite laiko apsvarstyti, kokio tipo sandėliavimas geriausiai tiktų jūsų namams. Projektuodami namus pagalvokite, kaip galėtumėte panaudoti savo erdvę daiktams laikyti. Ar jums reikia daug vietos ilgiems daiktams laikyti? Ar jums reikia vietos vaikų žaislams? Ar jums reikia vietos dviračiams ir lauko daiktams?

Kaip žmonės naudosis jūsų namais?

Paskutinė dėlionės dalis – pagalvoti, kaip jūsų namai bus naudojami. Ką jūs ir jūsų šeima darysite savo naujuose namuose? Kokia veikla jums patinka? Ko jums reikia namuose, kad būtų lengviau gyventi? Projektuojant namą svarbu nepamiršti, kam jį naudosite jūs ir jūsų šeima. Ar jums reikės didelės virtuvės? Ar turite aktyvių vaikų, kurie mėgsta sportuoti? Ar jums reikia didelės svetainės? Projektuodami namą pagalvokite apie tai, kam jį naudosite jūs ir jūsų šeima. Tai yra paskutiniai elementai, padedantys išbaigti jūsų namo dizainą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *