Lygiai prieš metus Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklai gavus Erasmus + projekto “Praktika su Erasmus+ kelias į profesinį tobulėjimą” Nr. 2018-1-LT01-KA102-046785 finansavimą lydėjo dviprasmiški jausmai, džiaugsmas, laimė, sėkmė, pasididžiavimas, bet kartu ir nerimas, baimė priimti didžiulį iššūkį.

Pirmoji mokinių stažuotė prasidėjo 2018 m. liepos mėn. Septyni mokyklos mokiniai/ absolventai išvyko į ilgalaikę ErasmusPro stažuotę Austrijoje. Tai pirmoji ilgalaikė (3 mėn.) mokinių praktika. Prieš stažuotę organizuotas mokinių pasirengimas, aptarti projekto tikslai, suteikta informacija apie kelionę, apgyvendinimo sąlygas ir praktikų atlikimo vietas. Mokiniai dirbo nedidelėse įmonėse, visi sėkmingai atliko praktiką. Praktikos metu stiprino praktinius įgūdžius, įgijo darbinės patirties bei specifinių profesinių žinių, darbo komandoje patirties, susipažino su šalies kultūra.

Spalio mėn. profesijos mokytojai bei automobilių mechaniko specialybės mokiniai išvyko į Latvijos Aizkrauklės profesinę mokyklą. Profesijos mokėtojai dvi dienas dėstė pamokas Latvijos mokiniams, o mokiniai atliko 4 savaičių praktiką pagal ECVET (Europos kreditų perkėlimo sistemą). Pirmą savaitę mokiniai mokėsi kartu su Latvijos mokiniais, o likusias atliko praktiką autoservise. Mokinių praktika priklausė ne tik nuo modulio temos, bet ir nuo realiai tuo metu remontuojamų automobilių.

Vasario mėnesį, mūsų mykloje lankėsi ir pamokas vedė virtuvės šefas iš Italijos M. Lučka. Per mokymus buvo gaminami itališki, Apulijos regionui būdingi patiekalai. Mokymuose dalyvavo ir patirties pasisisėmė ne tik mokyklos bendruomenė, bet rajono mokyklų technologijų mokytojai, verslo atstovai, svečiai iš Latvijos.

Pavasarį, keturiolika mokyklos mokinių ir trys profesijos mokytojai atliko praktiką Valensijos (Ispanija) bei Rodi Gargano (Italija) įmonėse. Dalyviai gilino savo praktinius gebėjimus, susipažino su vietos kultūra ir papročiais, įgijo naujos darbo patirties bei specifinių profesinių žinių.

Sėkmingai pasibaigus projektui galima pasidžiaugti, kad viskas vyko sklandžiai. Erasmus+ projekto dėka kiekvienas dalyvis patyrė asmeninę profesinę sėkmę, pasisemė patirties įvairiose užsienio šalyse. Pradėtos veiklos bus tęsiamos naujame projekte „Praktika, įgūdžiai, tobulėjimas su Erasmus+“ kuriam taip pat skirta dotacija.

Visiems dalyviams išduoti Europass mobilumo dokumentai bei sertifikatai, patvirtinantys praktinę stažuotę.

Dalyvių įspūdžiai:

Stažuotės metu išmokau dirbti komandoje, pagerinau savo praktinius įgūdžius, susipažinau su kitos kultūros žmonėmis, susipažinau su jų tradicijomis. Išmokau gaminti kai kuriuos itališkus patiekalus. Labiausiai patiko dirbti su jūros gėrybėmis. Italijoje žmonės labia malonūs, draugiški, svetingi. O gamta Apulijos be galo graži. Buvo labai sunku ir gaila palikti šią nuostabią šalį.

Rasa Trečiokaitė virėjo specialybės mokinė

Praktikos metu įrenginėjome naujus poilsiui skirtus apartamentus. Išmokau naujų darbo metodų, susipažinau su taikomomis technologijomis ir naudojama įranga. Dirbome kartu su kelių tautybių atstovais (čekais, somaliečiais, italais). Pradžioje buvo sunku komunikuoti, tačiau išmaniųjų technologijų pagalba radome bendravimo būdų. Rekomenduočiau visiems pabūvoti stažuotėje, išbandyti savo jėgas, pasisemti naujų įspūdžių ir geros patirties.

Michailas Sidelnikovas apdailininko (statybininko) specialybės mokinys

Dziaugiuosi, kad turejau galimybe sudalyvauti Erasmus+ projekte. Susipazinau su italų virtuvės paslaptimis, patobulinau profesinius igudzius, susipazinau su itališka kultūra, pamačiau gražaus gamtovaizdzio. Ačiū mokyklai kad yra galimybe sudalyvauti tokiose stažuotėse.

Jurgita Ramanauskienė virėjo specialybės mokinė

Praktiką atlikau pačioje Valensijos širdy įsikūrusioje ,,Fundas Buga“ siuvimo įmonėje. Ši šeimos įkurta siuvykla vysto savo veiklą dviem kryptimis – aukštosios mados siuviniai: prabangios proginės suknelės ir kiti šventiniai rūbai; ir siuviniai kūdikiams bei vaikams. Buvo įdomu prisiliesti prie visų gamybos etapų: pradedant nuo sukirpimo iki rankų darbo nėrinių gamybos. Prisilietimas prie ateljė darbo ilgam įsirėžė atmintyje. Visos užduotys įveiktos. Saulėta nuotaika, įgyta profesinė patirtis ir noras dalintis su mokiniais naujais sumanymais – tai, ką parsivežiau iš stažuotės.

Profesijos mokytoja Danutė Stočkuvienė

Kelias į profesijos pažinimą, naujų skonių, spalvų atradimą – taip galime pavadinti patirtį, kurią įgijome dalyvaudami projekte. Šis projektas suteikė galimybę apsilankyti ir padirbėti Italijoje, Apulijos regione esančiuose restoranuose. Gausybę jūros gėrybių: midijų, kalmarų, aštuonkojų, krevečių, įvairių žuvų ir žuvelių, itališkos „pastos“ patiekalų teko ragauti, žinoma, ir išmokti juos pagaminti. O kraštovaizdžio grožis: Adrijos jūra, įspūdinga pakrantė, kalnai ir ant kalnų įsikūręs Rodi Garganico miestelis! Dar dabar gyvename šiais įspūdžiais.

Žydra Lomakienė profesijos mokytoja

Projektą finansuoja ES Programa “Erasmus+”

Ši medžiaga atspindi autoriaus nuomonę ir nei NA, nei Europos Komisija neatsako už joje esančios informacijos panaudojimą.

 Projekto koordinatorė Silva Piestinienė