„Aš savanoris“

Rokiškio technologijos , verslo ir žemės ūkio mokykla užbaigė eTwinning projektą „Aš savanoris“. Projektas apjungė įvairias veiklas, tai talka „Darom 2021“, darbai siuvimo, socialinio darbuotojo padėjėjo ir virėjų klasėse, socialinę atskirtį patiriančių gyventojų lankymas, reflekcija „Salų dvaro sodyboje“. Paruoštas stendas atspindintys visus projekto etapus. Pamatę su kokia šiluma pasitinka savanorius lankomi vieniši žmonės, supratome kaip reikalingi tokie projektai, ir tikrai veiklą tęsime.

Jungtinė pamoka: istorija + meninė-socialinė raiška

Artėjančios vasaros pojūčius stiprina poreikis keliauti, pažinti, bendrauti. Turėdami  tokią galimybę iškeliavome į vaizdingomis apylinkėmis garsėjantį  Zarasų kraštą. Kaimyninis  Zarasų rajonas išskirtinis. Jame glaudžiai persipynusi vaizdinga aplinka, istorinis ir sakralinis paveldas. Keletas kelionės kilometrų ir įspūdžių ištroškusi asmenybė turi galimybę atsidurti vis kitoje patirtyje- akimirkai stabtelėdamas  stebėtis vaizdingo ežero pakrante, senovę menančių ąžuolų giraite ar miško apsuptyje ramybe alsuojančiu senoviniu kaimu kuriame laikiną prieglobstį rasdavo kovotojai už Lietuvos laisvę… Tai reikalingas pajautimas, nes dabarties kraštovaizdis keičiasi…

 Šią patirtį kelionėje išbandė  mūsų mokyklos V2-19 grupės moksleiviai  kartu su istorijos ir        meninės-socialinės raiškos mokytojais.

Krašto žinovas ir kelionės gidas buvo šių kraštų žinovas, bioenergetikas Gytis Gruzdas. Vyriškis besidomintis sakraliniu krašto paveldu daugybę metų renka vietos gyventojų prisiminimus, legendas, todėl jo senovę menantys pasakojimai tapo vaizdingais kelionės palydovais. 

Aplankėme Imbrado apylinkėse esančią Ilgio ežero pakrantę, kurios upelio intakas įamžintas  kryžių visuma meniškomis skulptūromis įprasminančiu stebuklą, Šventos Mergelės Marijos  apsireiškimą, Antazavės miestelio bažnyčios šventorių, partizanų užkasimo vietą, Antazavės  dvaro ansamblį susijusį su 1831 m. sukilimo didvyre Emilija Pliateryte, apžiūrėjome Antazavės apylinkes,  Marimonto,  malūno liekanas, Bradesių ąžuolą. 

 

Kelionė buvo prasminga keliais aspektais. Turėjome galimybę kartu su moksleiviais bendrauti, pajausti buvimo kartu džiaugsmą, o kelionės vaizdiniai ar patirtys taps būsimų istorijos, krašto pažinimo ar meninės raiškos pamokų turiniu….

Nuotraukose mokyklos V2-19 moksleiviai, pedagogai Valius Kazlauskas, Dovilė Galinienė išvykoje kartu su istorijos žinovu Gyčiu Gruzdu.

Informacija dėl profilaktinio darbuotojų ir mokinių tyrimo (testavimo)

Nuo 2021 m. kovo 26 d. LR Vyriausybės sprendimu Nr. V-656 įsigaliojo privalomas profilaktinis švietimo įstaigose dirbančių darbuotojų (įskaitant valymo, maisto tiekimo ar kitų paslaugų darbuotojus, kurie teikia paslaugas švietimo įstaigoje) ir mokinių, kurie mokosi kontaktiniu būdu, testavimas. Profilaktiniai tyrimai (testavimas) vykdomi periodiškai, ne dažniau kaip kas 7 ir ne rečiau kaip kas 10 dienų.

PROFILAKTINIAI TYRIMAI ATLIEKAMI:

  • PRIVALOMAI profilaktiniai tyrimai atliekami visiems mokyklos darbuotojams ir mokytojams turintiems (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais.
  • savanoriškai profilaktiniai tyrimai atliekami – mokiniams.

Registracija vykdoma numeriu 1808 arba https://1808.lt/, paspaudus nuorodą Elektroninė registracija tyrimui dėl COVID-19, užsiregistruosite profilaktiniam patikrinimui jums patogiu laiku. Registruojantis būtina nurodyti  Mokyklos  kodą – 190804895. 

  • Pirmą kartą reikia registruotis serologiniam (kraujo) tyrimui Rokiškyje.
  • Jeigu Jūsų tyrimas bus teigiamas, tada jums testuotis reikės po 60 d.
  • Jeigu Jūsų tyrimas bus neigiamas, tada Jūs vėl turėsite registruotis antigeno tyrimui (kai atvyksite į punktą daryti tyrimo, būtinai reikia pasakyti, kad tyrimas iš nosies negilusis).

Testavimas vykdomas mobiliajame punkte adresu Juodupės g. 1 A, Rokiškis. Atvykti reikėtų automobiliu, neturint galimybės galima atvykti ir pėsčiomis.

Atsakymą dėl rezultatų gausite sms žinute. Atsakymą praneškite: mokiniai – grupės auklėtojui, darbuotojai – sekretorei.

TESTUOTIS NEREIKIA, JEI:

  • prieš mažiau nei 90 dienų COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) Jums buvo patvirtinta šio sprendimo 1 punkte

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/fd4ef2f0772f11eb9601893677bfd7d8 nurodytais tyrimų metodais;

  • esate paskiepyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal pilną skiepijimo schemą;
  • prieš mažiau nei 60 dienų esate gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą.

Diplomų teikimas

158809946_187321716187675_6144196466369666146_n

Diplomus įteikėme pirmąjai Socialinio darbuotojo padėjėjo modulinės profesinio mokymo programos grupei.

Sveikiname ir linkime sėkmės!

Grupės auklėtoja Vida Seibutienė

„Erasmus+“ akreditacija Nr. 2020-1-LT01-KA120-VET-094730

Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklai yra suteikta programos „Erasmus+“ akreditacija Nr. 2020-1-LT01-KA120-VET-094730.

Akreditacijos galiojimo trukmė nuo 2021-03-01 iki 2027-12-31.

Erasmus+akreditacija

Akreditacijos suteikimas patvirtina, kad Rokiškio TVŽŪM organizuodama profesinio mokymo mokinių ir mokytojų mobilumus yra pasiekusi kokybiškų rezultatų. Akreditacijos suteikimas leis įgyvendinti  mokyklos tarptautiškumo vystymo kryptis plečiant partnerysčių geografiją, kuriant tinklus su kitų šalių profesinio mokymo įstaigomis, ir taikant platesnį masto požiūrį į profesinį mokymą. Tarptautiškumas Rokiškio TVŽŪM tai vienas iš ateities prioritetų siekiant profesinio mokymo(si) kokybės bei konkurencingumo regioniniu, nacionaliniu ir europiniu lygmeniu.

Erasmus+ projektų koordinatorė Silva Piestinienė

Virtualaus konkursas „Desertas Lietuvai“

Sveikiname virtualaus konkurso „Desertas Lietuvai“ nugalėtojus:

l-vieta Svetlana ir jos šimtalapis,

II- vieta Algina „Gedimino bokštas“,

lll-vieta Rasa „Nekeptas varškės tortas„.

Dėkojame visiems dalyvavusiems.

Profesiją renkamės visam gyvenimui

Profesiją renkamės visam gyvenimui, tad svarbiausia , kad ji būtų paklausi.

Atrask savo talentą. Nesusidaryk klaidingo įspūdžio, kad pakanka, bet kokio diplomo ir gali dirbti bet kokį darbą, rinkis profesinį mokymą ir įgyk žemišką specialybę #RTVŽŪM

Lapkričio 9-13 dienomis mokykla dalyvavo #Europosprofesiniųgebėjimųsavaitė2020

Skirtingų grupių atstovai jungėsi bendram darbui ir pristatė savo profesiją. Pirmadienį siuvėjos pasiuvo kosmetines makiažo reikmenims, o vizažistės padarė makiažus siuvėjoms.

Antradienį būsimos apskaitininkės sudarė namo statybos sąmatą, o apdailininkai pagal ERASMUS+ programos partnerių iš Austrijos brėžinį pastatė namo maketą.

Trečiadienį suvirintojai gamino drabužių pakabas šaltkalvystės kabinetui, būsimi šaltkalviai pagamino kabliukus drabužiams.

Ketvirtadienį būsimų virėjų keptus keksiukus, socialinio darbuotojo padėjėjos  nuvežė „Artrito„ klubo nariams ir saldžia dovana praskaidrino pilko rudens dieną.

Penktadienį automobilių mechanikų bazėje buvo laukiami visi, kam reikia pakeisti automobilio padangas ir sureguliuoti žibintus. Tai mokinių dovana mokyklos bendruomenei, kad būtume saugūs kelyje.

Mokiniai bendradarbiauja ne tik tarpusavyje, bet ir dalyvauja tarptautiniuose projektuose, įgyja naujų profesinių įgūdžių, o patirtimi dalinasi su mokyklos ir miesto bendruomene.

Švediška virtuvė

Vasario 22-27 dienomis virėjų profesijos mokytojos Žydra ir Santa dėka Erasmus+ projekto „Tarptautinė patirtis pereinant prie modulinės virėjo mokymo programos įgyvendinimo ( II etapas)“ Nr. 2019-1-LT01-KA102-060294 ,  tobulino savo profesines kompetencijas ir užsienio kalbos įgūdžius Švedijoje, Malmö  mieste.

Grįžusios iš stažuotės, mokytojos pravedė  atvirąją pamoką, skirtą Švedijos kulinarinio paveldo, šalies kultūros pažinimui (pamoka skirta projektui „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“). Pamokos metu  mokytojos pasidalijo savo gerąja patirtimi ir įspūdžiais su mokiniais ir mokytojais. Mokytojos papasakojo, kaip dirba garsaus, dvi „Michelin“ žvaigždutes pelniusio restorano „Vollmers“ šefai, kaip gaminami švediški patiekalai, vaišino kartu su mokiniais iškeptomis švediškomis bandelėmis „Semla“.

„Lietuva- Europoje“

Tik nepriklausoma valstybė gali pasirinkti kuriuo keliu eiti. Lietuva pasirinko Europos sąjungą. Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla dalyvauja MEPA projekte.

Mokykla-Lietuva-Europa, tai sąvokos apie kurias galėjome padiskutuoti renginyje „Lietuva – Europoje“ Trys komandos rungėsi kuri geriau išmano Lietuvos istoriją, žino Europos sąjungos valiutos cirkuliacijos pradžią, atpažįsta Europos Sąjungos šalių vėliavas. Renginį užbaigėme labai simboline daina „Europos vidury“. Tai buvo mokyklos naujos muzikinės grupės pirmas, bet tikimės ne paskutinis pasirodymas. Nebuvo pamirštas ir šv. Valentinas, burnoje tirpo virėjų grupės mokinių keptos širdelės papuoštos trispalve.

Laisvė – tai kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę.