„Bandymai suvienyti Europą“

Mokykloje vyko atvira kūrybinė istorijos pamoka „Bandymai suvienyti Europą“ skirta  projektui „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Pamoką  parengė Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos istorijos mokytojas Valius Kazlauskas drauge su visuomeninėmis organizacijomis „Tyzenhauzų paveldas“ ir Rokiškio krašto muziejus. Pamokos metu sužinojome ne tik  apie bandymus suvienyti Europą, bet ir gaminome Heraldinus  koklius iš molio. Pamoką pravesti padėjo neformalaus lavinimo mokytojas ekspertas Arūnas Augutis ir Rokiškio krašto muziejaus istorinio skyriaus vedėjas Giedrius Kujelis.

Švediška virtuvė

Vasario 22-27 dienomis virėjų profesijos mokytojos Žydra ir Santa dėka Erasmus+ projekto „Tarptautinė patirtis pereinant prie modulinės virėjo mokymo programos įgyvendinimo ( II etapas)“ Nr. 2019-1-LT01-KA102-060294 ,  tobulino savo profesines kompetencijas ir užsienio kalbos įgūdžius Švedijoje, Malmö mieste.

Grįžusios iš stažuotės, mokytojos pravedė  atvirąją pamoką, skirtą Švedijos kulinarinio paveldo, šalies kultūros pažinimui (pamoka skirta projektui „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“). Pamokos metu  mokytojos pasidalijo savo gerąja patirtimi ir įspūdžiais su mokiniais ir mokytojais. Mokytojos papasakojo, kaip dirba garsaus, dvi „Michelin“ žvaigždutes pelniusio restorano „Vollmers“ šefai, kaip gaminami švediški patiekalai, vaišino kartu su mokiniais iškeptomis švediškomis bandelėmis „Semla“.

„Lietuva- Europoje“

Tik nepriklausoma valstybė gali pasirinkti kuriuo keliu eiti. Lietuva pasirinko Europos Sąjungą.

Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla dalyvauja „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“ projekte. Mokykla-Lietuva-Europa, tai sąvokos apie kurias galėjome padiskutuoti renginyje „Lietuva- Europoje“. Trys komandos rungėsi kuri geriau išmano Lietuvos istoriją, žino Europos sąjungos valiutos cirkuliacijos pradžią, atpažįsta Europos Sąjungos šalių vėliavas.

Renginį užbaigėme labai simboline daina „Europos vidury“. Tai buvo mokyklos naujos muzikinės grupės pirmas, bet tikimės ne paskutinis pasirodymas.

Nebuvo pamirštas ir šv. Valentinas, burnoje tirpo virėjų grupės mokinių keptos širdelės papuoštos trispalve.

Laisvė – tai kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę.

,, Ar žinai, kad...?“

2019 gruodžio 17 d. mokykloje vyko projekto „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“ renginys, skirtas Tarptautinei žmogaus teisių dienai. Mokiniai bendravo su buvusiu Seimo nariu, Rokiškio r. sav. mero patarėju V.Sauliumi, dalyvavo protmūšyje ,, Ar žinai, kad…?“

Integruota pamoka

2019.11.13 įvyko projekto „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“ integruota pamoka. Lietuvių kalbos diktantą apie žmogaus pilietiškumo svarbą, kultūrinio tapatumo išsaugojimą rašė vienuoliktokai, dvyliktokai ir apskaitininko ir kasininko specialybės mokiniai.