Artėjančios vasaros pojūčius stiprina poreikis keliauti, pažinti, bendrauti. Turėdami  tokią galimybę iškeliavome į vaizdingomis apylinkėmis garsėjantį  Zarasų kraštą. Kaimyninis  Zarasų rajonas išskirtinis. Jame glaudžiai persipynusi vaizdinga aplinka, istorinis ir sakralinis paveldas. Keletas kelionės kilometrų ir įspūdžių ištroškusi asmenybė turi galimybę atsidurti vis kitoje patirtyje- akimirkai stabtelėdamas  stebėtis vaizdingo ežero pakrante, senovę menančių ąžuolų giraite ar miško apsuptyje ramybe alsuojančiu senoviniu kaimu kuriame laikiną prieglobstį rasdavo kovotojai už Lietuvos laisvę… Tai reikalingas pajautimas, nes dabarties kraštovaizdis keičiasi…

 Šią patirtį kelionėje išbandė  mūsų mokyklos V2-19 grupės moksleiviai  kartu su istorijos ir        meninės-socialinės raiškos mokytojais.

Krašto žinovas ir kelionės gidas buvo šių kraštų žinovas, bioenergetikas Gytis Gruzdas. Vyriškis besidomintis sakraliniu krašto paveldu daugybę metų renka vietos gyventojų prisiminimus, legendas, todėl jo senovę menantys pasakojimai tapo vaizdingais kelionės palydovais. 

Aplankėme Imbrado apylinkėse esančią Ilgio ežero pakrantę, kurios upelio intakas įamžintas  kryžių visuma meniškomis skulptūromis įprasminančiu stebuklą, Šventos Mergelės Marijos  apsireiškimą, Antazavės miestelio bažnyčios šventorių, partizanų užkasimo vietą, Antazavės  dvaro ansamblį susijusį su 1831 m. sukilimo didvyre Emilija Pliateryte, apžiūrėjome Antazavės apylinkes,  Marimonto,  malūno liekanas, Bradesių ąžuolą. 

 

Kelionė buvo prasminga keliais aspektais. Turėjome galimybę kartu su moksleiviais bendrauti, pajausti buvimo kartu džiaugsmą, o kelionės vaizdiniai ar patirtys taps būsimų istorijos, krašto pažinimo ar meninės raiškos pamokų turiniu….

Nuotraukose mokyklos V2-19 moksleiviai, pedagogai Valius Kazlauskas, Dovilė Galinienė išvykoje kartu su istorijos žinovu Gyčiu Gruzdu.