Automobilių mechaniko profesijos aprašymas

Automobilių mechanikas įvertina automobilio bei jo mechanizmų ir agregatų techninę būklę, nustato gedimus ir jų priežastis, pašalina gedimus vadovaudamasis gamintojo techninėmis sąlygomis ir reikalavimais, atlieka reglamentinius automobilio techninės priežiūros darbus, moka dirbti šaltkalvio įrankiais, mažaisiais mechanizmais (gręžimo, metalo pjovimo, šlifavimo, galandimo, presavimo ir kita įranga), litavimo ir suvirinimo įranga. Jis sugeba naudotis technine literatūra, informacinėmis priemonėmis ir technologine įranga, moka darbe pritaikyti darbo teisės, verslo ekonomikos, žmonių saugos ir aplinkosaugos žinias. 

 

Automechanikas atlieka vidutinio sudėtingumo ardymo ir surinkimo darbus. Savo darbe naudoja vidutinio sudėtingumo matavimo ir kontrolines diagnostikos priemones, darbo įrankius bei įrangą. Dirba su dujinio ir elektrinio suvirinimo įrengimais, virina įvairias siūles rankiniu būdu ir pusautomačiu, atlieka vidutinio sudėtingumo metalo apdirbimo šaltkalvystės darbus. Braižo ir skaito vidutinio sudėtingumo darbo bei surinkimo brėžinius, įvairias schemas, racionaliai ir taupiai naudoja energiją, žaliavas ir medžiagas.

Racionaliai organizuoja darbo vietą, tinkamai ją prižiūri, išmano pagrindinius ekonomikos ir darbo teisės teiginius. Automobilių mechanikas dirba automobilių remonto dirbtuvėse arba gali savarankiškai įkurti savo įmonę. Pageidaujantiems sudaroma galimybė įgyti transporto priemonių vairuotojo B ir Cl kategorijas.

Programa apima keturias automobilių mechaniko veiklos sritis:

  • bendrieji transporto mechaniko darbai;
  • automobilių techninės būklės diagnozavimas;
  • automobilių techninės priežiūros atlikimas;
  • automobilio mechanizmų, agregatų ir sistemų remontas.

kviečiame apsilankyti mokykloje

Atvykite – pakonsultuosime!
Padėsime užsiregistruoti, priimsime dokumentus